POKAZ CHIŃSKIEJ SZTUKI WALKI KUNG FU

• Wrz 26 / 2019
  • Możliwość komentowania POKAZ CHIŃSKIEJ SZTUKI WALKI KUNG FU została wyłączona

POKAZ CHIŃSKIEJ SZTUKI WALKI KUNG FU

W czwartek 26 września uczniowie klas 1-3 mieli okazję podziwiać pokaz chińskiej sztuki walki Kung Fu – systemu Choy Lee Fut. Na naszej sali gimnastycznej wystąpili mistrzowie i vice mistrzowie świata, mistrzowie Europy, mistrzowie Polski, wielokrotni medaliści międzynarodowych turniejów ze Szkoły Sztuk Walki Kung Fu „Lung” oraz Młodzieżowego Klubu Sportowego Kung Fu z Wieliczki, podopieczni Mistrza świata Sifu Tomasza Chabowskiego oraz Sighii Sabiny Goraj- Chabowskiej.

Prowadząca wyjaśniła, że Kung Fu oznacza wykonanie dobrej roboty i pozytywny wysiłek człowieka. Kung fu jest sztuką, kontemplacją, umiejętnością samoobrony, systemem gimnastycznym pozwalającym zachować zdrowie  i osiągnąć długowieczność. Kung Fu buduje charakter człowieka, tworzy siłę fizyczną, aby uzyskać moralną. Samodyscyplina, wytrwałość, żelazna siła woli, koleżeństwo, szacunek dla innych to cechy, które przyświecają uprawiającym tą dyscyplinę sportu.

W pokazie udział wzięli: grupa dzieci – Kacper Adamczyk, Igor Litwiński, Jerzy Kękuś, Igor Uszkur, Tomek Uszkur,  Joanna Kułach oraz grupa młodzieżowa – Wiktoria Dębosz, Magda Skiba, Aleksandra Dziurdzia, Filip Parafiński, Natalia Dzięgiel, Karol Bromblik.

Szczególnie interesujące były pokazy z rekwizytami: chińską szablą, nożami motylkowymi,  włóczniami, furkoczącymi flagami i wachlarzami. Uczniowie byli zafascynowani pełnym kolorów i dynamiki pokazem. Prawdopodobnie znajdą się wśród nich następcy podziwianych mistrzów.