Pierwszy Dzień Wiosny 2012 r.

• Mar 15 / 2012
  • Możliwość komentowania Pierwszy Dzień Wiosny 2012 r. została wyłączona

Pierwszy Dzień Wiosny 2012 r.

21 marca w naszej szkole z radością witaliśmy nadchodzącą wiosnę. Ze względów organizacyjnych świętowaliśmy podzieleni na grupy wiekowe. Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w pierwszym dorocznym Konkursie Talentów. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać i dopingować uczestników. Konkurujący uczniowie zaprezentowali szeroką gamę rozmaitych talentów. Na wiosennej scenie pojawili się tancerze, piosenkarze i aktorzy. Szczególne wspomnienie należy się również autorom prac plastycznych, które stanowiły barwne tło występów.
Ukoronowaniem spotkania stały się pokazy wschodnich sztuk walki oraz wspólna nauka tańca hip-hop. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wniesienie wiosennego uśmiechu, zaś zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.
Równie dobrze, aczkolwiek w bardziej naukowym stylu bawili się młodsi uczniowie z klas I-III. Kluczowym tematem był tu konkurs „Tęga główka 2012”, który miał wyłonić z grona uczestników, tych wszechwiedzących. Wybrani przedstawiciele klas kręcili kołem wiedzy w celu wylosowania pytań konkursowych lub zadań dla zespołu. Artystycznym rodzynkiem stało się przedstawienie wychowanków świetlicy pt. „Odejdź wreszcie zimo” reżyserowane przez panią A.Grabowską.
Świętowanie przygotowane zostało przez uczniów wszystkich klas i pod opieką nauczycieli. Uroczystości w starszej grupie prowadziła pani M.Nowińska-Siewruk, a za przygotowanie były odpowiedzialne panie S.Wąsik, K.Damse i M.Durbas. Konkursy i występy w grupie młodszej prowadziła pani A.Głąb, a za przygotowanie odpowiedzialne były panie M.Kaczor, A.Płażek i O.Świerkosz.
Zwycięzcami w poszczególnych konkursach zostali:
W klasach IV-VI :
Sport – Natalia Dzięgiel, Ewelina Michalczyk
Śpiew – Natalia Nader, Matylda Wojsznis
Instrument – Ola Kost, Kacper Butrym
Taniec – Ola Kost, Hania Waligóra, Julia Kaszowska
Galeria – Gabrysia Biśta, Marta Jaglarz, Jan Kost, Kamil Kucharski
W klasach I-III:
Wszyscy wykazali bardzo wysoki poziom i doskonalą wiedzę dzięki czemu wszystkie zespoły reprezentujące poszczególne klasy uzyskały taką samą ilość punktów. W tej sytuacji zwycięzcami zostali wszyscy.
Każda z klas nagrodzona została dyplomem i wiosennymi lizakami.
Szczególne podziękowania chcielibyśmy przekazać księdzu proboszczowi naszej parafii za udostępnienie nagłośnienia dla młodszych klas.