:::: MENU ::::

Ogólnopolski Konkurs „Zaczytana szkoła” – uroczyste zakończenie.

  • Kwi 25 / 2022
  • Możliwość komentowania Ogólnopolski Konkurs „Zaczytana szkoła” – uroczyste zakończenie. została wyłączona
Aktualności

Ogólnopolski Konkurs „Zaczytana szkoła” – uroczyste zakończenie.

W piątek 22 kwietnia 2022 roku odbyło się uroczyste zakończenie części akcji i konkursów organizowanych w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Zaczytana szkoła”. 

O godzinie 10:45  w bibliotece szkolnej zebrali się uczestnicy konkursów „Zostań autorem komiksu”, „Moje zakończenie”, „Dalsze losy bohaterów literackich” oraz akcji „Czytanie łączy pokolenia”. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli prezentację ukazującą relacje z dnia wspólnego, międzypokoleniowego czytania. Następnie Pani Dyrektor Agnieszka Myślak oraz nauczycielki – bibliotekarki Pani Małgorzata Jastrzębska i Pani Ewa Merklinger wręczyły dyplomy oraz nagrody laureatom. 

Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością. Udowodnili, że czytanie nie tylko łączy pokolenia, ale jest aktywnością, która nadal cieszy się sporym zainteresowaniem oraz stanowi inspirację do własnej twórczości literackiej tudzież plastyczno-literackiej. 

Wszyscy zebrani otrzymali dyplomy, natomiast laureaci zostali nagrodzeni książkami. Prace przygotowane przez uczniów naszej szkoły zostały przesłane organizatorom Ogólnopolskiego Konkursu „Zaczytana szkoła”. Biorąc pod uwagę zaangażowanie uczestników, wkład pracy oraz poziom artystyczny opowiadań, komiksów czy też relacji  jesteśmy przekonani, że uda nam się uzyskać zaszczytny tytuł „Zaczytanej szkoły”.

Wyniki rywalizacji:

*KONKURS „MOJE ZAKOŃCZENIE”:

I miejsce- Filip Ziajka (kl. V d)

II miejsce- Wojciech Płoszaj (kl. IV a)

III miejsce- Mateusz Antonik ( kl. IV b)

Wyróżnienie- Mateusz Psujek (kl. IV b)

 

*KONKURS „ DALSZE LOSY BOHATERÓW LITERACKICH”:

– kategoria kl. I- III:

I miejsce- Aleksandra Strzelczyk (kl. II e)

 

– kategoria kl. IV- VI:

I miejsce- Oskar Soból (kl. IV a)

II miejsce- Piotr Woźniak (kl. IV a)

III miejsce- Daria Wiatrowska (kl. IV a), Julian Bołdak (kl. IV a)

 

– kategoria kl. VII-VIII:

I miejsce- Mateusz Kochanowski (kl. VIII b)

 

*KONKURS „ZOSTAŃ AUTOREM KOMIKSU”:

-kategoria kl. I – III
I miejsce- Anna Antoniewska (kl. III d)
II miejsce- Lena Pawlak (kl. III d)
III miejsce- Julia Sędyka (kl. II a) , Martyna Bielak (kl. I f)
Wyróżnienia- Antonina Szkoda (kl. II a), Miłosz Marczyk (kl. II a), Martyna Dumańska (kl. I f), Mateusz Cop (kl. I b), Piotr Gąsior (kl. II b)


-kategoria kl. IV – VIII
I miejsce- Zuzanna Nalepa (kl. IV d)
II miejsce- Maja Schmidt (kl. V a)
III miejsce- Maja Golik (kl. IV f)
Wyróżnienia- Nikola Rawska (kl. IV d), Laura Michnowicz (kl. V a), Piotr Ziaja- Witek (kl. V d), Karol Mizgalewicz (kl. IV b)

 

*AKCJA „CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA”- wyróżnione prace:

– Liliana Dąbek (kl. I e)

– Michał Nalepka (kl. IV f)

– Kacper Kabat (kl. III c)

 

Gratulujemy!

Zespół koordynujący przebieg akcji i konkursów w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Zaczytana szkoła” 

 

Top
Wielkość czcionki
Kontrast