Nasza szkoła już włączyła historię!

• Paź 18 / 2018
  • Możliwość komentowania Nasza szkoła już włączyła historię! została wyłączona

Nasza szkoła już włączyła historię!

„BohaterON. Włącz historię” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu  zachowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim oraz upamiętnienie i uhonorowanie jego bohaterów poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. W naszej szkole prowadzona była od 15 do 19 października 2018 roku. W pierwszej części akcji uczniowie klas 6,7 i 8 wzięli udział w lekcjach przybliżających przyczyny, przebieg i skutki Powstania Warszawskiego, szukali odpowiedzi na pytanie kim jest bohater? Pracowali z tekstem metodą jigsaw i wypełniali karty pracy. W drugiej części prezentowali przygotowane w ramach pracy domowej biogramy  Powstańców, a następnie pisali kartki do swoich wybrańców. Ponad 200 pocztówek zostało wysłanych na adres organizatorów, którzy zadbają, aby dotarły one do Powstańców. Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem w akcję, wielu było zafascynowanych poznanymi historiami. Poruszające były momenty obliczania wieku uczestników dziejów, gdy okazywało się, że byli oni rówieśnikami uczniów.