„Nadziei blask …”

• Sty 02 / 2015
  • Możliwość komentowania „Nadziei blask …” została wyłączona

„Nadziei blask …”

„Nadziei blask …” to pierwsze słowa przepięknej kolędy, która wprowadziła zgromadzoną społeczność szkolną w czas Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczne „Jasełka” przygotowane przez uczniów klas III a i III b pod kierunkiem pań Katarzyny Głowackiej, Małgorzaty Kaczor, Sabiny Suruło i Anny Tomasiak swym klimatem i scenariuszem krążą wokół wigilijnego stołu, który w tradycji polskich śwąt jest miejscem centralnym. przy którym gromadzi się całą rodzina. Rozśpiewany chór aniołów, przy akompaniamencie pani Magdaleny Baran i przy wtórze muzyków i solistów starszych klas, swymi głosami wychwalał Nowonarodzonego Jezusa. I tak jak wigilijny stół gromadzi rodziny przy wspólnej wieczerzy, tak dzień 19 grudnia zgromadził dyrekcję, grono pedagogiczne, duszpasterzy, pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców w sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w niezwykłej inscenizacji. Dopełnieniem wigilijnego spotkania były życzenia złożone przez Panią Dyrektor Marię Zadrożniak. Na zakończenie za pośrednictwem aniołów do wszystkich uczestników trafiły smakowite pierniczki. Blask świątecznych lampionów długo pozostanie w naszej pamięci.