:::: MENU ::::

MIĘDZYSZKOLNA LIGA DEBAT OKSFORDZKICH W WIELICZCE

  • Sty 15 / 2020
  • Możliwość komentowania MIĘDZYSZKOLNA LIGA DEBAT OKSFORDZKICH W WIELICZCE została wyłączona
Aktualności

MIĘDZYSZKOLNA LIGA DEBAT OKSFORDZKICH W WIELICZCE

Uczniowie klasy  VIIIa zostali zakwalifikowani do grona 6 szkół podstawowych oraz 2 szkół ponadpodstawowych , które biorą udział w projekcie edukacyjnym Międzyszkolna Liga Debat Oksfordzkich „Słowa mają moc” .

 Projekt realizowany jest  przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wieliczce pod patronatem honorowym Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła, natomiast Patronat Merytoryczny nad projektem objęło Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, a partnerami w projekcie zostali: Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce. 

Dnia 10 stycznia 2020 roku w Wielickiej Miediatece odbyło się szkolenie dla młodzieży prowadzone przez członka Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, podczas którego uczniowie zostali zapoznani z zasadami debaty oksfordzkiej oraz przyswajali umiejętności konstruktywnego dialogu i dyskusji, publicznego występowania, pisania przemówień i argumentowania. 

Tym samym przygotowywali się do udziału w finałowym wydarzeniu projektu , które odbędzie się  w dniu 26 lutego 2020 r. w Wielickiej Miediatece . Nasi uczniowie wezmą wówczas udział w jednej pokazowej debacie podczas której zmierzą się z innymi przedstawicielami szkół wielickich . Temat debaty oraz strony sporu wylosowane zostaną na żywo 22 stycznia o godz. 13.00. 

Pedagog szkolny 

Dorota Michałowicz

Top