„Krzyszkowice dawniej i dziś” – podsumowanie

• Mar 15 / 2015
  • Możliwość komentowania „Krzyszkowice dawniej i dziś” – podsumowanie została wyłączona

„Krzyszkowice dawniej i dziś” – podsumowanie

W ramach realizacji programu wychowania patriotycznego  i regionalnego uczniów powstał projekt „ Krzyszkowice dawniej  i dzisiaj”. Projekt zawierał następujące działania:

organizację wystawy starych fotografii, spotkanie uczniów klas IV z gościem specjalnym-mieszkańcem Krzyszkowic Andrzejem Grabowskim, wyeksponowanie wywiadów z absolwentami szkoły,  przeprowadzenie konkursów dla uczniów ( kl 0-3 konkurs plastyczny, kl. 4-6 konkurs fotograficzny), pozyskanie dodatkowych kopii materiałów, dokumentów i zdjęć związanych z Krzyszkowicami. Celami projektu było zapoznanie dzieci, nauczycieli, rodziców z historią Krzyszkowic, podniesienie świadomości społecznej wśród lokalnych mieszkańców zachęcając do wspólnych działań,  pozyskanie dodatkowych kopii materiałów, dokumentów  i zdjęć związanych z Krzyszkowicami oraz rozwinięcie współpracy ze Stowarzyszeniem „Moje Krzyszkowice”;

Realizacja  projektu przyniosła korzyści uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej. Wyposażono dzieci, nauczycieli, rodziców  i mieszkańców  w wiedzę o regionie, podniesiono świadomość społeczną o historii Krzyszkowic oraz wypromowano wizerunek szkoły, a także nawiązano bezpośrednią współpracę z działaczami Stowarzyszenia  i regionalistami.

Priorytety do dalszej pracy to podejmowanie przedsięwzięć umożliwiających osiągnięcie wyższego poziomu wiedzy, w dalszym ciągu rozwijanie współpracy ze Stowarzyszeniem „ Moje Krzyszkowice”,  pozyskiwanie źródeł historycznych, dokumentów, zdjęć, fotografii, wspomnień i wywiadów,  o historii regionu i szkoły.