Konkurs na ilustrację

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE  NA ILUSTRACJĘ

DO WYBRANEJ PIEŚNI ZWIĄZANEJ Z PIERWSZĄ KOMPANIĄ KADROWĄ

KONKURS SKIEROWANY JEST DO UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

I ODBYWAŁ SIĘ BĘDZIE W 3 KATEGORIACH WIEKOWYCH:

uczniowie klas I – III
uczniowie klas IV – V
uczniowie klas VI – VIII

Zadaniem uczestnika konkursu jest:
– zapoznanie się z treścią dowolnych pieśni tematycznie związanych z Pierwszą Kompanią Kadrową;

– dokonanie wyboru jednej z nich;

– przeprowadzenie dogłębnej analizy tekstu celem odnalezienia inspiracji artystycznej;

– wykonanie pracy plastycznej w formacie A3, techniką dowolną – płaską;

– dostarczenie pracy do dnia 26 października wychowawcy swojej klasy lub organizatorom konkursu – paniom: Monice Głogowskiej – Harłoza, Agnieszce Perek i Barbarze Galas.

HONOROWY PATRONAT NAD KONKURSEM:

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka

Rada i Zarząd Osiedla Krzyszkowice

KONKURS PLASTYCZNY – ILUSTRACJA DO PIEŚNI Pierwszej Kompanii Kadrowej

CELE KONKURSU:

• Edukacja patriotyczna poprzez zapoznanie dzieci i młodzieży z pieśniami związanymi z I Kompanią Kadrową.
  • Kształtowanie postawy patriotycznej.
  • Zainteresowanie uczniów historią naszego narodu.
  • Rozwijanie wrażliwości na sztukę oraz uzdolnień artystycznych.
  • Rozbudzenie wyobraźni i kreatywności uczestników konkursu.
  • Współpraca ze środowiskiem lokalnym.

WARUNKI KONKURSU:

1. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do uczniów wszystkich klas naszej szkoły.
  2. Uczestnicy konkursu wykonują jedną pracę w formacie A3 wybraną przez siebie techniką plastyczną – płaską.
  3. Do każdej pracy należy dołączyć: imię i nazwisko autora, klasę oraz imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego praca została wykonana.
  4. Nie podlegają ocenie prace wykonane z gotowych elementów, wydruków i kserokopii.
  5. Technika wykonania powinna umożliwiać ekspozycję pracy w wystawie pokonkursowej.
  6. Ocenie podlegać będzie zgodność treści plastycznych z historycznymi niesionymi przez pieśń, do której odwołuje się uczestnik. oryginalność ujęcia.
  7. O wyłonieniu zwycięzców zadecyduje niezależne jury powołane do tego celu.
  8. Ocenie podlegać będą: zgodność z tematem konkursu, estetyka wykonania pracy, wkład autora w wykonanie, zastosowana technika, oryginalność ujęcia tematu, ogólne wrażenie.
  9. Spośród prac konkursowych jury wybierze 3 z każdej kategorii wiekowej, przyznając poszczególne miejsca. Komisja konkursowa może także przyznać wyróżnienia.
  10. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni.