JĘZYKOWE TALENTY CZWÓRKI PROJEKTUJĄ WYMARZONY POKÓJ

• Lis 27 / 2014
  • Możliwość komentowania JĘZYKOWE TALENTY CZWÓRKI PROJEKTUJĄ WYMARZONY POKÓJ została wyłączona

JĘZYKOWE TALENTY CZWÓRKI PROJEKTUJĄ WYMARZONY POKÓJ

W ostatnim tygodniu listopada 2014 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego (English Day). Jego główną atrakcją stał się rozpisany dla uczniów z klas młodszych konkurs „My Dream Room” zorganizowany przez Panią Annę Płażek. Dzięki tej inicjatywie dzieci miały możliwość zaprezentowania na forum rówieśników swoich talentów językowych w nowatorskiej formie budowli z klocków Lego i surowców wtórnych. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie makiety wymarzonego pokoju oraz zamieszczenie na elementach wyposażenia tego pokoju odpowiednich etykiet z podpisami w języku angielskim. Rodzice uczniów fotografowali dzieła swoich dzieci, które to fotografie, w końcowym etapie rywalizacji, trafiły do multimedialnego pokazu zaprezentowanego na apelu szkolnym. Konkurs umożliwił uczniom rozwinięcie umiejętności poprawnego nazywania w języku angielskim obiektów z najbliższego otoczenia. Dzieci z powodzeniem wykorzystały słowniki obrazkowe i stworzyły wyjątkowe prace przestrzenne. Okazało się, że wyobraźnia i dziecięca fantazja oraz zdolności manualne są doskonałym gruntem, na którym z powodzeniem można kształtować pozytywną motywację do nauki języka obcego.

Kolejnym punktem programu, przewidzianego na Dzień Języka Angielskiego, stały się lekcje kulturowe w klasach młodszych, czyli zajęcia rozwijające i poszerzające wiedzę o krajach anglojęzycznych. Uczniowie mieli okazję do podzielenia się swoimi doświadczeniami z wyjazdów za granicę. Przynieśli do szkoły ciekawe pamiątki i zdjęcia prezentujące ich na tle zabytków i atrakcji spotkanych w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. Dzieci miały również okazję do oglądnięcia interaktywnej prezentacji stworzonej przez nauczyciela języka angielskiego, wzbogaconej o projekcje fragmentów filmów dotyczących najciekawszych miejsc w znanych stolicach: Londynie, Waszyngtonie i Ottawie. Uczniowie niezwykle chętnie wypowiadali się na temat narodowych sportów krajów anglojęzycznych, podawali przykłady swoich ulubionych sportowców. Żywo reagowali na poruszane zagadnienia, wskazywali i nazywali położenie krajów na kuli ziemskiej, malowali flagi państw, oraz dopasowywali charakterystyczne obiekty do poszczególnych stolic. Całość imprezy uświetniła tematyczna dekoracja korytarza oraz sali, w której odbywały się zajęcia, przygotowana przez Panią Justynę Domoń.

Wszystkim uczniom z klas młodszych dziękujemy za aktywny udział w szkolnych obchodach English Day, ich Rodzicom dziękujemy za ofiarowaną dzieciom uwagę, poświęcony czas i cierpliwość podczas uwieczniania językowych arcydzieł, zaś nauczycielom zaangażowanym w organizację Dnia Języka Angielskiego gratulujemy wybitnych osiągnięć dzieci.