:::: MENU ::::

IX Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Teatr i my”.

  • Maj 11 / 2022
  • Możliwość komentowania IX Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Teatr i my”. została wyłączona
Aktualności

IX Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Teatr i my”.

10 maja 2022 r. w auli Domu Ludowego w Wieliczce odbyło się uroczyste podsumowanie IX Gminnego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych „Teatr i my”.

W tym roku po raz kolejny przedsięwzięcie zorganizowała Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Erazma Józefa Jerzmanowskiego w Wieliczce. Przegląd odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka – pana Artura Kozioła, oraz Teatru Współczesnego w Krakowie. Patronatu medialnego udzieliło nam Wielickie Centrum Kultury wraz z Pulsem Wieliczki

Adresatami konkursu byli członkowie amatorskich teatrów działających w przedszkolach oraz w szkołach podstawowych.      

 W Przeglądzie wzięło udział prawie 200 uczestników z dziesięciu placówek z całej gminy. W skład niezależnego jury konkursowego, powołanego przez organizatorów, wchodzili aktorzy krakowskich scen teatralnych.

 

Komisja Konkursowa za najlepsze uznała następujące zespoły teatralne:

LAUREACI  (wśród oddziałów przedszkolnych):

I miejsce – Niepublicznego Centrum Edukacji Przedszkolnej „Motylkowo” – „Na jagody”.

II miejsce – Przedszkole Samorządowe nr 5 im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce „Z dawnych czasów – Bajka o Smoku Kubie”.

III miejsce – Przedszkole Samorządowe nr 4 w Wieliczce „Z prochu i żebra”

Grand Prix  Przeglądu zdobyła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Śledziejowicach za przedstawienie pt.: „Za ósmą górą”.

Młodzi aktorzy otrzymali również szereg nagród indywidualnych oraz grupowych wyróżnień za swoje niesamowite kreacje aktorskie.

            Mamy nadzieję że uczestnictwo w IX Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych było dla nas wszystkich okazją do przeżycia prawdziwej uczty kulturalnej a dla konkursowiczów możliwością skonfrontowania swoich dokonań z osiągnięciami kolegów z innych szkół. Mamy również nadzieję, że odbiór spektakli będzie inspiracją do dalszej pracy i rozwijania swoich zainteresowań teatrem a także sztuką aktorską.

            Ważnym wydarzeniem podczas trwania IX Gminnego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych były odwiedziny i gościnny występ grupy teatralnej „Krewni Pana Boga” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie ze wzruszającym spektaklem pt.: „Mały Książę”

Spotkania takie są okazją do integracji ludzi z niepełnosprawnością intelektualną, do wspólnej zabawy i wzajemnej wymiany doświadczeń scenicznych.

Nie możemy zapomnieć o naszych wspaniałych darczyńcach i przyjaciołach, dzięki którym każdy zespół został nagrodzony. Niektórzy z Państwa robią to od lat i w tym roku również nie zawiedli.

Nagrody dla wszystkich grup i zwycięzców ufundowały:

Urząd Miasta i Gminy Wieliczka,
Prezes Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce p. Tomasz Łazarski,
Kopalnia Soli w Wieliczce,
Hurtownia zabawek ” Jokomisiada” p. Artur Ziajko,
Wydawnictwo ” Żyznowski” – p. Wiesław Żyznowski,
Grupa Press Art- p. Ryszard Tatomir,
Dyrektor Teatru Współczesnego w Krakowie p. Bartosz Jarzymowski,
Drukarnia Szkleniarz- Karolina Szkleniarz,
Małgorzata Pabis- zabawki i książki dla dzieci.

Dyrektor szkoły składa całemu zespołowi nauczycieli odpowiedzialnych za organizację Gminnego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych w skład którego wchodzą:

koordynator – Mariola Januszewska,
Katarzyna Lewandowska,
Gałek Alicja,
Dobosz Justyna,
Dyga Magdalena,
Merklinger Ewa,
Stryszowksa Monika,
Sobczak Anna,
Łamasz Dariusz,
Weronika Wilkońska.

Serdecznie podziękowania za zaangażowanie, pozyskanie sponsorów nagród, Pani Magdalenie Baran z uczniami klas 5,6,7 i 8 za oprawę muzyczna tej uroczystości oraz pomoc w organizacji, Panu Januszowi Łopuchowi – za profesjonalną konferansjerkę, poczucie humoru, sceniczny luz i dobre słowo dla wszystkich. Szczególne podziękowania kieruję również do wszystkich rodziców zaangażowanych w organizację tej uroczystości i wszelką pomoc oraz za upieczenie pysznych ciast – dla małych aktorów. Serdecznie wszystkim dziękuję Agnieszka Myślak- dyrektor szkoły

Wszystkim sponsorom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze podziękowania.

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/swZeFYVAH2K6pXLW6

Top
Wielkość czcionki
Kontrast