II miejsce w VII Biegu Niepodległości

• Sty 15 / 2014
  • Możliwość komentowania II miejsce w VII Biegu Niepodległości została wyłączona

II miejsce w VII Biegu Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości już po raz ósmy w sposób szczególny uczcili harcerze z Hufca ZHP Wieliczka. Po raz drugi do wspólnego świętowania zaprosili uczniów z wielickich szkół podstawowych. Harcerze zorganizowali dla swoich kolegów grę miejską, w czasie której uczniowie rozwiązywali rozmaite ciekawe zadania, poznając miejsca pamięci narodowej i historię naszego miasta. Posługując się mapą uczniowie odwiedzali poszczególne punkty i wykonywali rozmaite zadania przygotowane przez pomysłowych harcerzy.
Zadania polegały m.in. na odszukaniu na Cmentarzu Komunalnym nagrobków obrońców naszej ojczyzny posługując się wskazówkami, uczniowie musieli też dopasować daty historyczne do wydarzeń, które wcześniej odszukali na wskazanym terenie. Każdy patrol, po odszyfrowaniu zadania, zaadresował kartki pocztowe z życzeniami z okazji Święta Niepodległości i wysłać je do Burmistrza Wieliczki i dyrektorów swoich szkół. Zadania często wymagały od uczniów wykazaniem się sprawnością fizyczną, ale zawsze nawiązywały do tematyki niepodległościowej.
Po trzech godzinach wędrówki po mieście parole zameldowały się w Sali Magistratu na drobny posiłek regeneracyjny i podsumowanie rywalizacji. Dla najlepszych przygotowano dyplomy i nagrody, które wręczyła zastępca burmistrza ds. społecznych Urszula Rusecka.
Bardzo wysokie drugie miejsce zajęła drużyna naszej szkoły w składzie:
– Jakub Czechowski klasa VI a
– Kamil Ciszek klasa VI a
– Kacper Butrym klasa VI a
– Wiktoria Szostak klasa VI a
– Dawid Kujawa klasa VI c
Opiekunem zespołu był Tomasz Bętkowski.