Filatelistyka moje hobby

• Kwi 07 / 2015
  • Możliwość komentowania Filatelistyka moje hobby została wyłączona

Filatelistyka moje hobby

W dniach 25-31 marca 2015r. uczniowie klas  0-III uczestniczyli w  warsztatach  filatelistycznych, które  zostały przeprowadzone przez przedstawiciela  Poczty Polskiej panią Bogumiłę Konieczną. W trakcie przeprowadzonych zajęć dzieci poznały, krótką historię znaczka pocztowego, podstawowe pojęcia związane z filatelistyką. Miały również możliwość zobaczenia różnych znaczków pocztowych zgromadzonych w albumach. Dzieci wymieniały się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi kształtów znaczków , ich  tematyki, pochodzenia i roku produkcji. Dowiedziały się w jaki sposób można zostać dobrym filatelistą.  Uczniowie z wielkim zaangażowaniem układały  puzzle, które utworzyły znaczek pocztowy. Zajęcia zakończyły się  zaprojektowaniem przez dzieci  własnego znaczka pocztowego i samodzielnym opieczętowaniem . Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci i zachęciły je do rozwijania własnych zainteresowań między innymi poprzez kolekcjonowanie znaczków.