DZIEŃ GÓRNIKA

• Gru 03 / 2017
  • Możliwość komentowania DZIEŃ GÓRNIKA została wyłączona

DZIEŃ GÓRNIKA

W poniedziałek (27-11-2017) naszą szkołę odwiedził Górnik w ramach projektu edukacyjnego ,,Dzień Górnika” przygotowanego przez Kopalnię Soli ,,Wieliczka”. Projekt ma na celu propagowanie kultury i tradycji górniczych, a także pokazanie wielickiej kopalni jako miasta nieustannie tętniącego życiem, przyjaznego dzieciom, idealnego na wycieczki, wypoczynek i leczenie.

Dzieci z klas I-III miały okazję odbyć spotkanie barbórkowe z Górnikiem, który przybył do nas w uroczystym galowym mundurze. Spotkanie miało charakter interaktywny i było poświęcone tematom związanym z wydobywaniem soli, jej historią i znaczeniem.  Uczniowie poznali galowy strój górnika oraz elementy stroju roboczego. Poprzez zabawy, legendy oraz rozwiązywanie zagadek dzieci mogły choć na chwilę przenieść się do tajemniczego świata kopalni. W ten sposób zapoznały się ze środowiskiem lokalnym, dziedzictwem kulturowym regionu z którego pochodzą oraz charakterystyką pracy górników dawniej i dziś.

Na koniec barbórkowego spotkania każdy uczeń został obdarowany przez Górnika  upominkiem.