Drzewo recenzji

• Kwi 25 / 2018
  • Możliwość komentowania Drzewo recenzji została wyłączona

Drzewo recenzji

Świętujemy Światowy Dzień Książki oraz Praw Autorskich i sukcesy Zuzi i Szymona – zdobywców wyróżnień  w wojewódzkim konkursie Drzewo recenzji

Dnia 23.04.2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Wieliczce – Zuzanna Konieczny oraz Szymon Korbus wraz z panią Dorotą Machno – nauczycielką języka polskiego uczestniczyli w uroczystej gali rozdania nagród i wyróżnień w konkursie Drzewo recenzji – warto czy nie warto przeczytać organizowanego w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Uroczystość odbyła się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Patronat honorowy nad konkursem objęli Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Instytut Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Organizatorami byli Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Oddział w Krakowie.

Podczas gali nastąpiło nie tylko uroczyste wręczenia nagród i wyróżnień, ale także zawieszenie przez laureatów konkursu swoich tekstów na tegorocznym Drzewie Recenzji. Ważnym punktem uroczystości było również spotkanie autorskie z Barbarą Faron – współautorką książki Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach, autorką tytułów Szczęście smakuje truskawkami, Święte i tygrysice. Piastówny i żony Piastów 1138-1320, Zniewolona. Barbara Faron, oprócz pisania książek – jak sama zdradziła  – późnymi nocami, (wtedy w jej głowie rodzą się najciekawsze pomysły), na co dzień pracuje jako nauczycielka języka polskiego.

23 kwietnia jest datą wyjątkową – świętujemy wówczas Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, stąd jest nam niezmiernie miło, że nasza szkoła obchodziła go, ciesząc się sukcesami naszych uczniów w dziedzinie czytania oraz redagowania recenzji. Zuzia Szymon  regularnie piszą swoje teksty i dzielą się wrażeniami z czytania książek na łamach szkolnego czasopisma „4NEWS” oraz zamieszczając noty edytorskie na Blogu Czwórkowych Moli Książkowych. Serdecznie gratulujemy im sukcesu i życzymy dalszego rozwijania talentu pisarskiego oraz „zarażania” innych pasją czytania! Natomiast Wszystkich Uczniów zapraszamy do odwiedzenia szkolnego bloga czytelniczego, na którym znajdziecie wyróżnione prace.

Dorota Machno

zdjęcia: http://sp4wieliczka.pl/aktualnosci/galeria/nggallery/wszystkie/Drzewo-recenzji