:::: MENU ::::

Silver. Druga księga snów

  • Lis 23 / 2017
  • 1

Silver. Druga księga snów

Miłośników Trylogii o Liv Silver autorstwa Kerstin Gier zapraszamy do przeczytania kolejnego wpisu na naszym blogu. Zachęcaliśmy Was na początku roku szkolnego do sięgnięcia po niedawno wydaną trzecią część wspomnianej serii. W celu przypomnienia losów Liv, publikujemy notę edytorską książki Silver. Druga księga snów, którą napisała  Patrycja Cieśla z klasy 7a. Czekamy również na Wasze opinie  o najnowszej.

 

Kerstin Gier zaprasza do świata snów

Po lekturze pierwszej części Trylogii snów, mogliśmy jedynie z niecierpliwością czekać na więcej. Na szczęście dzięki następnemu bestsellerowi niemieckiej autorki Kerstin Gier – drugiej części niezwykłej serii ”Silver”, po raz kolejny zajrzymy do świata snów.

Życie głównej bohaterki – szesnastoletniej Liv Silver w końcu nabrało ładu i spokoju. Dziewczyna odnalazła się w nowym miejscu zamieszkania. Zyskała również nowe znajomości, a w szkole czuje się coraz lepiej. Pogodziła się też ze zmianą rodziny oraz z faktem, że będzie teraz do niej należeć nowy ukochany jej matki – Ernest Spencer, którego jeszcze jakiś czas temu nie mogła zaakceptować. Jego syn Grayson – jak się okazało – zaczął spisywać się całkiem dobrze w roli starszego brata, jednak siostra bliźniaczka Florence ma mieszane uczucia co do głównej bohaterki, podobnie zresztą jak Bochra (dokładniej Bestia w Ochrach), powszechnie znana jako pani Spencer. Poznając ją, Liv oraz jej trzynastoletnia siostra Mia, mają kolejne powody do buntu oraz nietolerowania tejże rodziny.

Na szczęście związek głównej bohaterki i Henry’ego trwa. Zabójczo przystojny i inteligentny chłopak jest dla nastolatki wsparciem w trudnych sytuacjach. Liv nigdy nie była aż tak bardzo zakochana i szczęśliwa. Oczywiście sny dalej pełnią ważną rolę w życiu dziewczyny. Odkrywa ona nowe możliwości sfery snów i cały czas się szkoli.

 Niestety jednak wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, a bohaterka ponownie będzie miała powody do zmartwień. Jej chłopak Henry zacznie dziwnie się zachowywać, zupełnie tak, jakby coś przed nią ukrywał… Do tego ciągle anonimowa blogerka szkolna Secrecy rozpocznie wypisywanie o dziewczynie prywatnych rzeczy, o których nie powinna wiedzieć.

Na początku można stwierdzić, że pakt z demonem zawarty w pierwszej części popadł w zapomnienie. Jednak do czasu… Otóż wkrótce okaże się również, że Mia – zupełnie tego nieświadoma – znajdzie się w śmiertelnie poważnych kłopotach. Ktoś chce zemścić się na Liv. Niestety ona może w tej sytuacji polegać tylko na sobie…

 

Patrycja Cieśla 7a

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

Top