:::: MENU ::::

Dawid i Larisa znowu w akcji

  • Lis 06 / 2017
  • 0

Dawid i Larisa znowu w akcji

Trzynasty gość to kolejna, po Antykwariacie pod Błękitnym Lustrem, książka o przygodach młodych detektywów Dawidzie i Larisie.

Akcja powieści dzieje się głównie w opuszczonej kopalni. Znajduje się ona w mieście, do którego Dawid i Larisa wyjechali na zieloną szkołę. Podczas lekcji przyrody, odbywającej się na świeżym powietrzu, obcy mężczyzna zaczepia Larisę. Przy tej okazji wyrywa jej włosa. Mali detektywi zaczynają gonić uciekającego nieznajomego, który nagle znika. W nocy Larisa budzi Dawida. Dzieci idą na miejsce, w którym zniknął mężczyzna. Wchodzą po drabinie do dziury i spostrzegają, że są w kopalni rudy żelaza. Idąc korytarzem, natykają się na szklaną śluzę. Znajdują sposób na przejście przez drzwi, które prowadzą do kolejnego korytarza – na jego końcu spotykają… Kogo? Dowiecie się, czytając książkę. Od tego momentu zresztą przeżywają wiele niezwykłych przygód. 

Wszystkim, którym podobały się książki z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, polecam lekturę przygód Dawida i Larisy. Zachęcam do przeczytania Trzynastego gościa i Antykwariatu pod Błękitnym Lustrem także tych, którzy nie znają książek autorstwa Martina Widmarka.

Franciszek Drozdek kl. IV a

 

Redakcja naszego bloga przypomina również o niedawno wydanej książce Martina Widmarka z serii Dawid i LarisaWyspa obłąkanych. Czekamy na Wasze wrażenia z lektury oraz na recenzję Trzynastego gościa.

 

Autor: Martin Widmark

Tytuł: Trzynasty gość

Ilustracje: Katarina Stromgard

Przekład ze szwedzkiego: Barbara Gawryluk

Wydawnictwo: Zakamarki

Rok wydania: 2015

Zostaw komentarz

Top