:::: MENU ::::

Czwórka na 20. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

  • Lis 06 / 2017
  • 0

Czwórka na 20. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Dnia 29 października 2016 roku członkowie szkolnego koła dziennikarskiego w składzie: Kamila Kochanowska, Patrycja Cieśla, Szymon Korbus, Alan Nowak, Wiktoria Wojtaszek,  Tomasz Mazur, Daria Gładyś, Piotr Wiszniewski, Amelia Wójcik, pod opieką pań: Marioli Januszewskiej, Mileny Lipiec, Doroty Machno wybrali się do Krakowa na 20. Międzynarodowe Targi Książki.

Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 8.00, następnie w dobrych humorach pojechaliśmy pociągiem do Krakowa. O godzinie 10.00 byliśmy już na miejscu – wszędzie były książki, głównie nowości wydawnicze. Wśród wystawców można było znaleźć: wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, instytucje kultury, stowarzyszenia związane z rynkiem książki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Spędziliśmy na targach ponad dwie godziny, buszując między stoiskami w poszukiwaniu  interesujących nas książek. Wśród tytułów, które wzbudziły w uczniach największe zainteresowanie warto wymienić Harry`ego Pottera i Przeklęte dziecko Joanne Kathleen Rowling, Silver. Drugą księgę snów Kerstin Gier, Kamienne anioły Kristiny Ohlsson, Dziewczynkę ze srebrnym zębem Andrzeja Marka Grabowskiego. Nie sposób zapomnieć również o spotkaniu z Wojciechem Cejrowskim, którego dzieci od razu zauważyły i postanowiliśmy zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. 

Zgodnie stwierdziliśmy, że wyjazd był udany – nie obeszło się bez niespodzianek i zabawnych sytuacji, o czym wiedzą już tylko uczestnicy. Czekamy na kolejne targi, na które z pewnością się wybierzemy. Recenzji wybranych książek i komentarzy szukajcie na naszym blogu, natomiast sprawozdania z wizyty w Krakowie w najnowszym numerze 4NEWS.

Dorota Machno

Zostaw komentarz

Top