Turniej „LEGENDERZY”.

• Lut 05 / 2024
  • Możliwość komentowania Turniej „LEGENDERZY”. została wyłączona

Turniej „LEGENDERZY”.

Pierwsza edycja turnieju „LEGENDERZY”, dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych, za nami. Po raz pierwszy naszą szkołę w Wielickiej Mediatece reprezentowały uczennice klas 7b i 7c w składzie: Barbara A., Amelia D., Lena K. oraz Lena B., pod opieką p. Alicji G.. „Czwórkowe bohaterki” rywalizowały z pięcioma drużynami ze szkół podstawowych, z gminy Wieliczka, walczyły dzielnie i wytrwale. Odważne wojowniczki udzieliły prawidłowych odpowiedzi w 11 na 12 rund turnieju. Pytania (72) dotyczyły legend zawartych w książce J. Majki „Bajki Pana Majki. Legendy górników wielickich”, a także słownika pojęć z zakresu górnictwa solnego. Serdecznie GRATULUJEMY naszym pionierkom za udział w innowacyjnym projekcie.