Starsi nie czytają? W młodych nadzieja!

• Cze 12 / 2016
  • Możliwość komentowania Starsi nie czytają? W młodych nadzieja! została wyłączona

Starsi nie czytają? W młodych nadzieja!

10 czerwca, o godzinie 10:00 wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przystąpili do „masowego czytania”- ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo wśród młodych ludzi. Czytaliśmy wszyscy, wszędzie , w przeróżnych pozycjach, przez 15 minut. Klasy 0-3 chętnie sięgnęły do ciekawych tytułów literatury dziecięcej. Uczniowie klas 4-6 wędrowali po świecie przedstawionym  w twórczości naszego noblisty – Henryka Sienkiewicza.  Głośno wybrzmiały słowa takich utworów jak „Przygoda w górach”, „W pustyni i w puszczy”, „Quo vadis”, nie zabrakło też młodzieżowych powieści Hanny Ożogowskiej. Uczniowie chętnie podjęli się samodzielnej lektury, ale także z uwagą wsłuchiwali się w głośne czytanie nauczycieli.

Przygoda z czytaniem trwać będzie nadal, a kolejne wydarzenia „reklamujące” miłe chwile z książką nastąpią już w przyszłym roku szkolnym…

Anna Sobaszek