„SKRZYDŁA MAJĄ MOC „

• Lis 08 / 2022
  • Możliwość komentowania „SKRZYDŁA MAJĄ MOC „ została wyłączona

„SKRZYDŁA MAJĄ MOC „

Tradycyjnie już w dniach 1-19 listopada uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w realizację  działań tegorocznej Kampanii Pomarańczowej Wstążki .

Chcemy razem z organizatorami i partnerami kampanii  nieść  silny przekaz i świadectwo dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, dla rozwoju dzieci i młodzieży, dla prawa do miłości, nauki i radości dzieci,  młodzieży.

W tym roku  przewodnim hasłem kampanii jest:  „SKRZYDŁA MAJĄ MOC „

„…Słowa mają wielką moc – mogą budować, wzmacniać, dawać szansę, wiarę, miłość  i zrozumienie – mogą też niszczyć, krzywdzić, zniewalać. Słowa mogą być skrzydłami dla dzieci, mogą uwalniać dzieciństwo, mogą rozwijać i dawać możliwości. Słowa mają taką właśnie moc, wielką moc…”

„…Dzieciństwo bez przemocy to nasze wspólne zobowiązanie wobec najmłodszych, wobec przyszłości, wobec społeczeństwa. Dzieciństwo bez przemocy to słowa, które dają siłę i rozwój, dają moc. …”

W ramach kampanii nasi uczniowie i nauczyciele aktywnie uczestniczą  w działaniach, które trwają 1-19listopada.

A w harmonogramie szczególnie:

28.10- Inauguracja Wielickiej Kampanii Pomarańczowej Wstążki 2022 – SKRZYDŁA SŁOWA MAJĄ MOC

03.11 –  Gra terenowa – W poszukiwaniu siebie…JESTEŚ DOBRY, JESTEŚ MĄDRY, JESTEŚ WAŻNY dla uczniów klas
I-III Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z uczniów klasy 2c wraz z wychowawcami klasy.

04.11 – Pomarańczowy Dzień w szkole – warsztaty w OP poprowadzone przez pracowników MGOPS , udział SU , warsztaty w klasach prowadzone przez wychowawców.

14.11 –  Finał konkursów fotograficznego i plastycznego. Uczniowie klasy 7c i OP Oa wzięli udział w konkursach- trzymamy za nich mocno kciuki:)

15.11 -Konferencja specjalistyczna

19.11-Piknik rodzinny wraz z koncertem finałowym Renaty Przemyk ( CENTRUM E-R SOLNE MIASTO
godz.11.00-15.00).

Wszystkie działania w ramach Kampanii odbywają pod honorowym patronatem Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.

Poniżej krótka fotorelacja , do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.