Relacja-Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Paź 06 / 2022
  • Możliwość komentowania Relacja-Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania została wyłączona

Relacja-Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki przypada w dzień urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła, tradycyjnie, włączyła się w tę akcję, której głównym celem jest promowanie czytelnictwa. Teksty wybrane przez nauczycieli i uczniów cechowała różnorodność. Czytano w tym dniu fragmenty książek: „Kubuś Puchatek” w wersji dwujęzycznej (polsko – angielskiej) – klasa Vb , „Sposób na Elfa”- klasa IIIf, „Harry Potter i kamień filozoficzny” – klasa IVa, „Wyspa mojej siostry”, „Felix, Net i Nika”, „Skrzynia Władcy Piorunów” – klasa VIe, „Chłopaki nie dziergają”, „Dziewczyny nie biją” – klasa VIb, „Mały Książę” – klasy Vc i VIIc, „Naciśnij mnie” – klasa Ib, „10 niesamowitych przygód Neli”, „O zwierzętach, które zmieniły świat”, „Ciekawostki ze świata zwierząt. Dlaczego oczy kota świecą w nocy?” – dzieci ze świetlicy szkolnej.

Pragniemy podziękować wychowawcom klas, nauczycielom języka polskiego, wychowawcom grup świetlicowych i wszystkim uczącym, którym promocja czytelnictwa jest bliska. Dziękujemy Państwu serdecznie za zaangażowanie i zapraszamy do współpracy podczas kolejnych akcji czytelniczych, o których poinformujemy niebawem.

Nauczyciele – bibliotekarze: Małgorzata Jastrzębska, Alicja Pankiewicz, Ewa Merklinger
          Koordynator zespołu promocji i rozwoju czytelnictwa – Patrycja Kica