„Przerwa na czytanie” w naszej szkole – podsumowanie akcji.

• Paź 26 / 2022
  • Możliwość komentowania „Przerwa na czytanie” w naszej szkole – podsumowanie akcji. została wyłączona

„Przerwa na czytanie” w naszej szkole – podsumowanie akcji.

21 października 2022 roku odbyła się w naszej szkole akcja czytelnicza „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
      W akcji wzięli udział: Panie Dyrektor, nauczyciele, uczniowie i pracownicy administracji – w sumie 393 osoby. Teksty wybrane na ten dzień cechowała różnorodność gatunkowa i tematyczna. Niezawodni byli jak zwykle najmłodsi. Dzieciom z oddziałów przedszkolnych czytały panie wychowawczynie. Cieszymy się bardzo, ponieważ udało nam się wspólnie ustanowić nowy rekord szkoły (w ubiegłym roku czytało 350 osób). Mamy nadzieję, że ubiegłoroczny rekord kraju również zostanie pobity, a nasza szkoły dołoży swoją „cegiełkę”.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę pożyteczną akcję, bardzo serdecznie dziękujemy. Zapraszamy całą społeczność szkolną do bicia rekordu w czytaniu na przerwie w przyszłym roku szkolnym.

Nauczyciele – bibliotekarze i zespół promocji czytelnictwa