„Lekturowa LEGO przygoda” dobiega końca.

• Cze 21 / 2023
  • Możliwość komentowania „Lekturowa LEGO przygoda” dobiega końca. została wyłączona

„Lekturowa LEGO przygoda” dobiega końca.

Uczniowie klasy Vb  po raz ostatni w tym roku szkolnym pracowali z klockami LEGO w ramach innowacji z języka polskiego. Tak, jak poprzednio uczniowie przynieśli własne klocki, a także wykorzystali te zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” (zestawy „LEGO Education Bricǫ Motion Prime”).

Tym razem uczniowie przenieśli się w świat lektur uzupełniających pt. „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” i „Skrzynia Władcy Piorunów”. Uczniowie z zaangażowaniem budowali konstrukcje związane ze światem przedstawionym powieści. Zadbali o szczegóły, wykazali się kreatywnością. W ramach podsumowania zajęć, uczniowie wykazywali związek konstrukcji z treścią lektur. Można było wyobrazić sobie jak wyglądał Manfred i samochód Gangu Niewidzialnych Ludzi czy walkę z Mortenem. Uczniowie zbudowali również psa Spajka i w niezwykle pomysłowy sposób ukazali życie Nikoli Tesli.

Zajęcia po raz kolejny wzbudziły entuzjazm uczniów, doskonaliły umiejętność przekładu intersemiotycznego oraz pracy zespołowej.