Lekcja w kinie -” Czy social media mogą być toksyczne?

• Mar 20 / 2024
  • Możliwość komentowania Lekcja w kinie -” Czy social media mogą być toksyczne? została wyłączona

Lekcja w kinie -” Czy social media mogą być toksyczne?

13.03.2024 roku klasy 6 C i 6 F uczestniczyły w projekcie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Filmowej – Lekcja w kinie. Tematem było ” Czy social media mogą być toksyczne „.
Podczas lekcji prowadzonej na sali kinowej przez zawodową aktorkę, dzieci mogły poznać mechanizmy jakimi rządzą się social media, dowiedzieć się co oznacza: catfishing, cyberbullying i multitasking, zrozumieć, jak działa bańka informacyjna i dlaczego social media nas w niej zamykają. Otrzymały również wskazówki co zrobić, żeby media społecznościowe nie wpływały negatywnie na nasze życie . Uczniowie mieli możliwość wypowiadania się, aktywnie uczestniczyli w pokazie.
Po lekcji odbyła się projekcja filmu pod tytułem „Dancing Queen,” który poruszał ważne i uniwersalne tematy dla młodzieży, takie jak relacje rówieśnicze i rodzinne, samoakceptacja, przyjaźń, wiara we własne siły, rozwijanie swoich pasji.
Anna Tabak
Dorota Machno