„KREDKOBRANIE 2022 – POMÓŻMY MŁODYM NA KRESACH”.

• Wrz 23 / 2022
  • Możliwość komentowania „KREDKOBRANIE 2022 – POMÓŻMY MŁODYM NA KRESACH”. została wyłączona

„KREDKOBRANIE 2022 – POMÓŻMY MŁODYM NA KRESACH”.

Szanowni Państwo,

W dniach od 26 (poniedziałek) do 30 września (piątek ) w naszej szkole po raz kolejny odbędzie się zbiórka przyborów szkolnych i materiałów plastycznych dla dzieci i młodzieży mieszkającej na Kresach. Akcja nosi nazwę „KREDKOBRANIE 2022 – POMÓŻMY MŁODYM NA KRESACH”.

Celem Kredkobrania jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież. Akcja ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc.

Od poniedziałku do piątku będzie można złożyć te dary do pudełek znajdujących się w szkole: koło portierni głównego wejścia oraz nowego budynku oraz w Solnym Mieście.

Do pudełek można składać następujące nowe dary : kredki, zeszyty, bloki, papier kolorowy, farby, plastelinę, pisaki, długopisy, piórniki, ołówki, kleje, przybory geometryczne, cyrkle, plecaki, gumki, nożyczki, temperówki, taśmy klejące bibuły, teczki, ryzy papieru, pędzle.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w to szlachetne dzieło.

Koordynatorzy akcji na terenie szkoły:

Barbara Poręba i Dariusz Łamasz