Akademia z Okazji Dnia Odzyskania Niepodległości

• Lis 16 / 2022
  • Możliwość komentowania Akademia z Okazji Dnia Odzyskania Niepodległości została wyłączona

Akademia z Okazji Dnia Odzyskania Niepodległości

W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele wzlotów i upadków. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się na kartach historii, a przede wszystkim w umysłach wielu pokoleń Polaków. Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne.

Pamiętając o tych wydarzeniach, 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który poprzedzony został odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas akademii uczniowie klas szóstych przypomnieli długą i trudną drogę Polski do niepodległości. Recytując wzruszające wiersze i śpiewając patriotyczne pieśni, oddali hołd bohaterom walczącym o niepodległość i wyrazili swoją miłość do Ojczyzny.