Al na lekcjach języka angielskiego.

• Lut 01 / 2024
  • Możliwość komentowania Al na lekcjach języka angielskiego. została wyłączona

Al na lekcjach języka angielskiego.

Klasy: 6a, 6b i 6f miały niedawno okazję poznać i pracować z generatorem obrazów wykorzystującym sztuczną inteligencję. Podczas lekcji dotyczącej powtórzenia wiadomości ze stopniowania przymiotników oraz opisu zwierząt, uczniowie doskonalili znajomość słownictwa i struktur gramatycznych. Następnie wykorzystali to w pracy z generatorem obrazów na stronie https://gencraft.com/. Po wpisaniu tzw. promptów/wskazówek, czyli wcześniej przygotowanego tekstu (w tym przypadku opisu wybranego zwierzątka), były generowane zdjęcia, które miały obrazować wpisany wcześniej tekst. Efekty były zaskakujące. Okazało się bowiem, że jeśli nie podano nazwy opisywanego zwierzątka, to niektóre wygenerowane obrazy miały niewiele wspólnego z tym, jak naprawdę ono wygląda. Uczniowie uznali, że nie można ufać sztucznej inteligencji w stu procentach. Jednak praca z nią jest niezwykle interesująca i na pewno będą chcieli wykorzystać jej narzędzia w przyszłości.