Międzynarodowy Dzień Frankofonii.

• Mar 28 / 2021
  • Możliwość komentowania Międzynarodowy Dzień Frankofonii. została wyłączona

Międzynarodowy Dzień Frankofonii.

20 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Frankofonii czyli Dzień Języka Francuskiego. Nasi uczniowie z 7a, 7c, 7d i 7e uczący się języka francuskiego również przyłączyli się do obchodów Dnia Frankofonii. Podczas lekcji języka francuskiego uczniowie poznali państwa, w których język francuski jest językiem urzędowym, przygotowali prezentacje multimedialne o sławnych osobach francuskojęzycznych, o których każdy z nas nie raz słyszał. Uczniowie mieli również okazję obejrzenia spektaklu online „Contes illustrés”, zorganizowanym przez Instytut Francuski. Aktor R. Petitsigne z grupy teatralnej Compagnie Troll opowiadał po francusku baśnie z różnych zakątków świata, w tym czasie D. Cathelin rysował do nich ilustracje.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej stworzonej przez uczniów: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1UBkPYdQxyFCZI7Tg_gHYlce7YVOsfNSg