Odblaskowe sprzątanie

• Paź 24 / 2018
  • Możliwość komentowania Odblaskowe sprzątanie została wyłączona

Odblaskowe sprzątanie

Korzystając ze słonecznej jesiennej pogody uczniowie klas drugich naszej szkoły, wzięli czynny udział w akcji „Sprzątanie świata”. Wyposażeni w worki, rękawiczki i…. kamizelki odblaskowe, ruszyli do walki o czysty park i tereny wokół szkoły. Akcja miała podwójny charakter, ponieważ oprócz kształtowania nawyków i budowania świadomości ekologicznej, uczniowie chcieli zwrócić uwagę na bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym. Wszelkie działania miały uświadomić jak wielką rolę, może odegrać każdy z nas nie tylko na rzecz ochrony środowiska ale i samego siebie. Świadomość na temat zagrożeń wynikających z braku noszenia odblasków jest wśród społeczeństwa ciągle niewielka. Tymczasem noszenie odblasków zwiększa widoczność kierowcy o ponad 150 metrów. Pamiętajmy zatem nie tylko o inicjowaniu działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko, ale przede wszystkim o ochronie naszego zdrowia i życia.

zdjęcia: http://sp4wieliczka.pl/aktualnosci/galeria/nggallery/wszystkie/Odblaskowe-sprz%C4%85tanie-1