• Lut 12 / 2024
  • Możliwość komentowania 115. rocznica śmierci patrona oraz założyciela naszej szkoły Erazma Józefa Jerzmanowskiego. została wyłączona

W niedzielę 11.02.2024 r. uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego: Anastazja T., Lena K. oraz Jakub G., uczestniczyli w uroczystościach 115. rocznicy śmierci Erazma Józefa Jerzmanowskiego – wielkiego wynalazcy, mecenasa, filantropa XIX i XX wieku oraz fundatora naszej szkoły. Uroczystości zorganizowane zostały przez Towarzystwo Przyjaciół Prokocimia im. Erazma i Anny Jerzmanowskich oraz O. O. Augustianów. Po Mszy Świętej w intencji śp. E .J. Jerzmanowskiego, w Kaplicy O.O. Augustianów pw. św. Mikołaja z Tolentino – Kraków, ul. Górników 29, uczniowie przemaszerowali pod pomnik E. J. Jerzmanowskiego w parku Jerzmanowskich, gdzie honorowo pełnili straż. Na zdjęciu obok asysty pocztu stoi pan Andrzej Ulman Prezes Towarzystwa Przyjaciół Prokocimia, który przedstawił życiorys naszego patrona.