Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Mar 10 / 2020
  • Możliwość komentowania Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa została wyłączona

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Jego głównym celem jest uatrakcyjnienie oferty bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości czytelniczych, ale nie wyklucza on nabywania lektur. Zakupy książek zostały skonsultowane z uczniami i ich rodzicami, nauczycielami oraz Działem dla Dzieci i Młodzieży Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce. W ramach programu zakupiono 780 książek, z czego 53% stanowią lektury szkolne, zarówno do starej jak i nowej podstawy programowej. Pozostała część to nowości wydawnicze dla młodszych i starszych czytelników oraz książki, które nowościami nie są, ale dotąd ich w naszej bibliotece nie było.

Nawiązując do akcji „Magia książek” zorganizowanej przez Mały Samorząd Uczniowski, informujemy, że zdecydowana większość tytułów, które uczniowie polecają swoim rówieśnikom, jest dostępna  w bibliotece szkolnej, do której bardzo serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Jastrzębska

Alicja Pankiewicz