Kulinarne warsztaty dla młodszych kolegów.

W piątkowe przedpołudnie młodzież z klasy 7d przygotowała dla swoich młodszych kolegów i koleżanek smaczne i ciekawe przedsięwzięcie-samodzielne przygotowanie deseru, a zarazem wyjątkowo smaczną rywalizację. Dzieci chętnie i z radością uczą się od siebie nawzajem, więc atmosfera i zabawa w gotowanie przebiegła bardzo efektywnie, pracowicie, a zaangażowanie wszystkich czwartoklasistów zasługiwało na wyjątkowe docenienie. Inicjatywa przygotowania warsztatów dla młodszych uczniów z klasy 4b, zainspirowana została uczestnictwem siódmoklasistów w wielickim przedsięwzięciu Forum Liderów Młodzieżowych.

Dzieci częstują się i demonstrują zdrowe posiłki, które samodzielnie przygotowały
Dzieci częstują się i demonstrują zdrowe posiłki, które samodzielnie przygotowały

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w naszej szkole już od poniedziałku trwa akcja informacyjna mówiąca o tym czym jest zdrowie psychiczne i do kogo można się zwrócić o pomoc w szkole i poza nią gdy czujemy, że powinniśmy o nie bardziej zadbać. W ramach działań promujących we wtorek, 8 października, w gabinecie psychologa szkolnego podczas dwóch długich przerw każdy Uczeń mógł wykonać własnego gniotka antystresowego, który może go wspomóc w sytuacjach stresu lub zwiększonego zdenerwowania.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest co roku 10 października od 1992 roku, a jego symbolem jest zielona wstążeczka. Dzień ten co roku dzień odbywa się pod innym hasłem – w 2024 roku jest to: „Nadszedł czas, aby nadać priorytet zdrowiu psychicznemu w miejscu pracy”, a obchodzony jest w celu zwiększenia świadomości społecznej na temat problemów związanych ze zdrowiem psychicznym oraz wspierania aktywizmu i edukacji w zakresie zdrowia psychicznego.


kwiecień 2025
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930