Gniotki antystresowe na Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

• Paź 09 / 2024
  • Możliwość komentowania Gniotki antystresowe na Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. została wyłączona

Gniotki antystresowe na Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w naszej szkole już od poniedziałku trwa akcja informacyjna mówiąca o tym czym jest zdrowie psychiczne i do kogo można się zwrócić o pomoc w szkole i poza nią gdy czujemy, że powinniśmy o nie bardziej zadbać. W ramach działań promujących we wtorek, 8 października, w gabinecie psychologa szkolnego podczas dwóch długich przerw każdy Uczeń mógł wykonać własnego gniotka antystresowego, który może go wspomóc w sytuacjach stresu lub zwiększonego zdenerwowania.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest co roku 10 października od 1992 roku, a jego symbolem jest zielona wstążeczka. Dzień ten co roku dzień odbywa się pod innym hasłem – w 2024 roku jest to: „Nadszedł czas, aby nadać priorytet zdrowiu psychicznemu w miejscu pracy”, a obchodzony jest w celu zwiększenia świadomości społecznej na temat problemów związanych ze zdrowiem psychicznym oraz wspierania aktywizmu i edukacji w zakresie zdrowia psychicznego.