Teatr Eden i „Opowieść o dobrym człowieku”

• Lut 12 / 2015
  • Możliwość komentowania Teatr Eden i „Opowieść o dobrym człowieku” została wyłączona

Teatr Eden i „Opowieść o dobrym człowieku”

W czwartek, 29 stycznia 2015 naszą szkołę odwiedził teatr Eden, aby przedstawić spektakl pt. ”Opowieść o dobrym człowieku”. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie klas pierwszych, a także uczniowie objęci integracją z klas II i III. Historia oparta na biblijnej przypowieści o miłosiernym Samarytaninie, wspaniała gra młodych aktorów, a także pomysłowe stroje i rekwizyty sprawiły, że sala gimnastyczna zmieniła się w salę teatralną. Uczniowie byli niesamowicie zaangażowani w spektakl, którego scenariusz był tak przygotowany, aby to właśnie mali widzowie również mieli wpływ na jego przebieg. Teatr sprawił, że sala wypełniła się śmiechem i gwarem. Uczniowie doskonale zrozumieli morał i wyciągnęli wnioski z pouczającej opowieści. Do różnych zabaw angażowani byli również uczniowie objęci kształceniem specjalnym, świetnie wczuwali się w swoje role i bawili się ze swoimi w pełni sprawnymi kolegami. Po spektaklu odbyły się warsztaty, które przeprowadził Adrian Porębski – główny koordynator teatru Eden. Wspólnie z dziećmi próbował scharakteryzować zawód aktora, wykonując przy tym różnego rodzaju ćwiczenia aktorskie. Uczniowie z dokładnością powtarzali trudne zadania, a także samodzielnie wykonywali polecenia prowadzącego. Przedstawienie zakończyło się burzą oklasków oraz atmosferą pełną radości.Takie inicjatywy podejmowane przez nauczycieli są dowodem na to, że nauka to nie tylko lekcje w szkole, ale także lekcje życia, zawarte w spektaklu, uwrażliwiające nas na otaczający świat.

Katarzyna Lewandowska

Milena Lipiec