
W ramach projektu „Uczniowie są aktywni” klasa 8b przeprowadziła zajęcia tematyczne o kosmosie dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klasy 1e. Starsi uczniowie samodzielnie przygotowali scenariusz zajęć oraz potrzebne materiały. Na początku dzieci zapoznały się z podstawowymi informacjami o planetach i gwiazdach. Została wykorzystana metoda stacji zadaniowych. Klasa 1e podzielona na grupy miała do wykonania między innymi ciecz newtonowską, gniotki czy kosmiczne rysunki i kolorowanki. Następnie dzieci wzięły udział w „spacerze pomiędzy kraterami” połączonym z ćwiczeniami gimnastycznymi. Zajęcia zakończyły się wspólnym wystrzeleniem rakiety przygotowanej wcześniej przez uczennice klasy 8. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i doskonale się bawili. Zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów był to czas wzajemnej nauki, empatii i zdobywania nowych doświadczeń.
