:::: MENU ::::

SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZEM HOSPICJUM ALMA SPEI.

  • Lis 13 / 2023
  • Możliwość komentowania SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZEM HOSPICJUM ALMA SPEI. została wyłączona
Aktualności

SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZEM HOSPICJUM ALMA SPEI.

SZKOŁA Z PASJĄ POMAGANIA  SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZEM HOSPICJUM ALMA SPEI. ORGANIZACJA „KIERMASZU JESIENNEGO”.

9 listopada uczniowie klas siódmych w ramach projektu „Szkoła z Pasją Pomagania” uczestniczyli w spotkaniu z Grzegorzem Putyrą przedstawicielem Alma Spei Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. 

         Była to niezwykle poruszająca prelekcja, oparta na interakcji między uczniami a prowadzącym, który w wyjątkowy sposób przedstawił działalność hospicjum dla dzieci.  Zgromadzeni dowiedzieli się, iż praca wolontariusza w hospicjum polega na towarzyszeniu dziecku i jego rodzinie w codzienności życia z nieuleczalną chorobą, zapewnieniu profesjonalnej, wszechstronnej opieki w domu do ostatnich chwil dziecka, a dla rodziny nawet po śmierci potomstwa.  Organizacja „walczy” o każdy uśmiech dziecka. Starają się spełniać marzenia, drobne, a czasem trudne do wyobrażenia, przynosząc radość całym rodzinom w tak trudnych dla nich chwilach. 

Pan Grzegorz przybliżył sylwetki niektórych z podopiecznych, opowiedział wzruszające anegdoty, dzieci, których często już nie ma wśród nas. 

Na koniec młodzież dowiedziała się, jak aktywnie wspomóc Alma Spei Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. 

      Zajęcia z Wolontariuszem przebiegło w przyjemnej i aktywnej atmosferze. Uczniowie byli zachwyceni ciekawym spotkaniem oraz chętnie współpracowali z gościem. Mamy ogromną nadzieję, że będziemy mieli okazję jeszcze się spotkać!

 

PRZYPOMINAMY, IŻ OD 14 LISTOPADA DO WYPRZEDANIA PRZETWORÓW RUSZA „KIERMASZ JESIENNY”, ŚRODKI POZYSKANE ZE SPRZEDAŻY PRZEZNACZONE BĘDĄ NA ZAKUP PREZENTU MIKOŁAJKOWEGO DLA PODOPIECZNEJ HOSPICJIUM ORAZ WSPARCIA FUNDACJI. 

Przetwory, tak chętnie przekazywane przez rodziców i uczniów naszej szkoły zostaną wystawione do sprzedaży w obydwóch portierniach budynku głównego szkoły od 14.11. do wyczerpania zapasów, od godziny 7.45 na każdej przerwie do godziny 12.55. 

 

      

 Szkolne Koło Wolontariatu 

wraz z opiekunkami Sabiną Gawędą i Anną Pabian

Top
Facebook
Facebook
YouTube
Wielkość czcionki
Kontrast