„Spotkanie z matematyką”, czyli ferie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

• Mar 01 / 2015
  • Możliwość komentowania „Spotkanie z matematyką”, czyli ferie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie została wyłączona

„Spotkanie z matematyką”, czyli ferie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

19 lutego 2015r.  grupa uczniów naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w warsztatach matematycznych, organizowanych od kilku lat na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.  Zajęcia te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Proponowane uczniom zajęcia podzielone były na kilka części. Po oficjalnym rozpoczęciu i przedstawieniu zaproszonych gości uczniowie w grupach przystąpili do udziału w różnorodnych warsztatach matematycznych. W ramach zajęć warsztatowych uczestnicy rozwiązywali łamigłówki matematyczne, budowali szkielety brył, a także tworzyli origami. Jedną z prowadzących zajęcia była nauczycielka naszej szkoły pani Sylwia Wąsik.

W kolejnej części spotkania wszyscy uczestniczyli w wykładzie dr Zbigniewa Powązki, w trakcie którego również rozwiązywali liczne zagadki. W części podsumowującej spotkanie, wszyscy uczniowie otrzymali nagrody.

Warsztaty „Spotkanie z matematyką” dostarczyły uczestnikom wielu ciekawych wrażeń i sprawiły, że uczniowie dostrzegli i docenili pełną atrakcyjność tego przedmiotu.