:::: MENU ::::

Propozycja zabaw drużynowych.

  • Kwi 13 / 2023
  • Możliwość komentowania Propozycja zabaw drużynowych. została wyłączona
Centrum Proaktywności

Propozycja zabaw drużynowych.

 W ramach Turnieju, który odbył się w naszej szkole, przygotowałam kilka zabaw. Celem turnieju było zintegrowanie uczniów oraz zwrócenie uwagi na rolę aktywności fizycznej w naszym życiu, współdziałanie w grupie, działanie zgodnie z zasadą fair –play.

Mam nadzieję, że zabawy posłużą jako inspiracja dla innych nauczycieli, które można wykorzystać na zajęciach w szkole.

Oczywiście należy pamiętać, o dokładnym objaśnieniu zasad bezpieczeństwa podczas rozgrywania konkurencji. Pamiętajmy również o rozgrzewce.

                                                                                                        

 

  • Wyścigi rzędów

 

 

Zawodnicy w siadzie skrzyżnym podają sobie piłkę nad głową, ostatnie dziecko z rzędu biegnie na początek z piłką, siada i podaje koledze nad głową. Zadanie kończy się, gdy zawodnik, który zaczynał znów będzie na początku rzędu. 

 

 

  • Przesyłanie paczki 

 

 

 Drużyny ustawiają się w rzędach. Zawodnicy stoją na linii startu jeden za drugim w niedużym rozkroku. Pierwszy zawodnik – w każdej drużynie trzyma piłkę na sygnał przekazuje między nogami do tyłu piłkę kolejnemu uczestnikowi. Gdy piłka dojdzie do zawodnika stojącego na końcu rzędu, wówczas przebiega on z piłką  na początek. Kolejni zawodnicy wykonują to samo zadanie. Zakończenie konkurencji następuje w chwili, gdy zawodnik rozpoczynający zabawę przybiegnie z piłką na początek i uniesie ją do góry. 

 

 

  • Wyścig z hula hop. 

 

 

Drużyny ustawiają się w rzędach. Na sygnał prowadzącego, pierwsze dziecko w rzędzie biegnie (do półmetka oznaczonego pachołkiem)  z  Hula Hop, używając rąk popycha toczące się po ziemi kółko do mety i z powrotem.  Po okrążeniu półmetka zawodnik wraca cały czas toczy Hula Hop w pionie i przekazuje go kolejnemu zawodnikowi. Wygrywa ta drużyna, która szybciej  i bez upadku koła ( lub z mniejszą liczbą upadków koła) pokona trasę.

 

  1. Bieg z przekładaniem szarfy

 

Na torze każdej z drużyn leży rozłożona szarfa. Szarfa leży na środku toru. Szarfa  przekładana od dołu do góry. Uczestnicy obiegają pachołek i wracają na miejsce.  Kolejny zawodnik biegnie, gdy kolega dotknie jego ręki. Wygrywa drużyna, która szybciej pokona tor.

 

  1. Bieg z podskokami (Kangur)

 

Do rozegrania konkurencji potrzebne są szarfy. 

Drużyny ustawiamy w rzędach. Pierwsi zawodnicy zakładają szarfy na nogi powyżej kostek. I tak spętani posuwają się do półmetka. Po dotarciu do niego zdejmują szarfę i biegną w kierunku startu przekazując rekwizyt następnemu zawodnikowi. Który rząd jest szybszy wygrywa. 

 

  1. Woreczki do koszyczka

 

Zawodnicy ustawieni w rzędzie za linią startu. Na sygnał gwizdka, pierwsi zawodnicy z drużyn biegną z woreczkiem, wkładają je do koszyczka, biegnąc dalej, omijają półmetek, wracając zabierają woreczek z kosza i przekazuje na linii startu następnemu zawodnikowi i zajmują miejsca na końcu rzędów w siadzie skrzyżnym. Zwycięża drużyna, która pierwsza przekroczy linię startu-mety i usiądzie w siadzie skrzyżnym.

 

  1. Rzut piłeczką do celu

 

Każda drużyna ustawiona w rzędzie. Poszczególni zawodnicy mają po dwa rzuty do koszyczka piłeczką ( 2 szt). Wygrywa drużyna, która będzie miała najwięcej trafień.

 

  1. Bieg ze skakanką.

Zawodnicy ustawieni w rzędzie za linią startu.  Na sygnał gwizdka , pierwsi zawodnicy drużyn skacząc przez skakankę omijają półmetek i wracają na linię startu. Skakankę przekazują następnemu zawodnikowi. Zwycięża drużyna, gdy zawodnik, który zaczynał znów będzie na początku rzędu. 

 

Agnieszka Kapała

Top
Facebook
Facebook
YouTube
Wielkość czcionki
Kontrast