:::: MENU ::::

Jak utrwalić wymowę nowo poznanych słówek?

  • Cze 28 / 2017
  • 4
Centrum Proaktywności

Jak utrwalić wymowę nowo poznanych słówek?

Prawidłowa wymowa nowo poznanych słówek jest w nauce języka angielskiego niezwykle ważna. Postanowiłam w tym celu wykorzystać metodę aktywizującą, którą poznałam w trakcie szkolenia w Portugalii. Zmodyfikowałam ją na potrzeby swoich uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Po wprowadzeniu nowego słownictwa (w tym przypadku były to nazwy elementów krajobrazu), uczniowie utrwalali prawidłową wymowę.

Opis metody:

Uczniowie stają w kole. Nauczyciel przygotowuje wcześniej kolorowe kawałki materiału (ja przygotowałam kawałki bibuły). Każde słówko ma przyporządkowany inny kolor. Nauczyciel podnosi do góry pierwszy kawałek i wypowiada słowo, następnie przekazuje bibułę uczniowi stojącemu obok, uczeń podnosząc bibułę powtarza wyraz i przekazuje ją dalej. Nauczyciel w ten sam sposób wprowadza kolejne słowa, a uczniowie powtarzają. Kolory można mieszać, po to, aby zabawa nie była nudna.

Ta bardzo prosta metoda była dla uczniów interesująca. Chętnie wykonywali polecenia, ćwiczyli pamięć (należało zapamiętać kolor i dopasowane do niego słowo), a przede wszystkim powtarzali wymagane słownictwo.

Film z metody

Klaudia Kozera

Top
Wielkość czcionki
Kontrast