:::: MENU ::::

Lekcja poświęcona osobom słabowidzącym oraz niewidomym.

  • Lis 13 / 2023
  • Możliwość komentowania Lekcja poświęcona osobom słabowidzącym oraz niewidomym. została wyłączona
Aktualności

Lekcja poświęcona osobom słabowidzącym oraz niewidomym.

      W dniu 10 listopada, po akademii szkolnej upamiętniającej odzyskanie przez Polskę Niepodległości klasy 1c i 1g brały udział w lekcji poświęconej osobom słabowidzącym oraz niewidomym. Dzień 13 listopada w tym roku jest Międzynarodowym Dniem Osób Niewidomych. Warto o tym pamiętać, gdyż w Polsce według danych Głównego Urzędu Statystycznego żyje 1,8 milionów osób z dysfunkcją wzroku a całkowicie niewidomych jest ok. 100 tysięcy. Te osoby są pośród nas i czasami potrzebują naszej pomocy. O tym, kiedy i w jaki sposób pomagać takim ludziom dowiedziały się dzisiaj nasze Pierwszaki. Rozmawialiśmy również o Alfabecie Braille’a. Przy tej okazji uczniowie mogli zapisać w tym języku swoje imiona. Pytaniom nie było końca. Nasze Panie: Klaudia Gorzkowska, Magdalena Dyga i Joanna Ziajka starały się na wszystkie odpowiedzieć. Szkoda tylko, że lekcja taka krótka, bo dzieciom bardzo się ten temat spodobał i chciały więcej i więcej. Pewnie jeszcze taką lekcję powtórzymy, bo warto rozmawiać! W naszej szkole przy głównym sekretariacie powstała gazetka o osobach niewidomych i o tym, jak wobec nich się zachować. Warto na nią zerknąć. Można tam również poczytać Alfabetem Braille’a. Przyjdźcie i zobaczcie sami ! 😊

Top
Facebook
Facebook
YouTube
Wielkość czcionki
Kontrast