Konkurs na recenzję dowolnej książki.

• Mar 06 / 2023
  • Możliwość komentowania Konkurs na recenzję dowolnej książki. została wyłączona

Konkurs na recenzję dowolnej książki.

Regulamin konkursu:

1. Koordynatorem konkursu jest biblioteka szkolna, a organizatorami panie: Małgorzata Jastrzębska, Ewa Merklinger, Monika Głogowska-Harłoza i Jolanta Seweryn. Odbywa się on w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Biblioteka – szkolne centrum kultury” zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI-VIII.
    3. Prace mają stanowić recenzję dowolnej książki, należącej do literatury dziecięcej
    i młodzieżowej lub klasyki literatury światowej dostępnej młodemu czytelnikowi.
    4. Objętość prac nie może przekraczać trzech stron A-4.
  2. Jury konkursu oceniać będzie formę recenzji, uzasadnienie wyboru, oryginalność ujęcia, kompozycję, poziom językowy i stylistyczny prezentacji, a także estetykę pracy.
  3. Uczestnik gwarantuje samodzielność i oryginalność recenzji.
  4. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników, które będą wykorzystane do ogłoszenia wyników konkursu i na potrzeby organizatora ogólnopolskiego.
  5. Prace proszę przekazywać do organizatorek do końca marca 2023.
  6. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i udostępnione dla potrzeb konkursowych organizatora ogólnopolskiego.

Celem konkursu jest:

• rozwijanie kompetencji czytelniczych uczestników;
  • kształtowanie postaw aktywnych i krytycznych odbiorców sztuki;
  • zachęcenie młodzieży do poznawania literatury i świadomych wyborów czytelniczych;
  • zachęcenie do wyrażania własnego zdania, oceny, sądów;
  • dbałość o piękno i poprawność języka ojczystego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Monika Głogowska-Harłoza i Jolanta Seweryn