:::: MENU ::::

Koło dziennikarskie na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

  • Lis 13 / 2023
  • Możliwość komentowania Koło dziennikarskie na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. została wyłączona
Aktualności

Koło dziennikarskie na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

Dnia 26 października 2023 roku odbyła się wycieczka koła dziennikarskiego na 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które od lat są traktowane jako święto czytelnictwa. Można było na nich zapoznać się z ofertą wydawnictw, które przywiozły mnóstwo tytułów. Były to zarówno książki publikowane od lat, jak i nowości wydawnicze.

Hasłem wydarzenia był cytat z twórczości Wisławy Szymborskiej „Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata”. Tradycją Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie od lat jest zapraszanie na nie znanych autorów literatury lub członków ich rodziny.  W tegorocznych targach wzięło udział ponad 470 wystawców oraz gościło na nich ponad 700 autorów. W tym roku przyjechała na nie między innymi Nela Mała Reporterka i Barbara Gawryluk. Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających tego dnia było stoisko wydawnictwa NieZwykłego. Można było na nim kupić  książki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dodatkową atrakcją była możliwość  nabycia gadżetów związanych z czytelnictwem takich jak torby z hasłami m. in. „Torba na NieZwykłe książki” lub „Make your life NieZwykłe”. Oprócz książek fabularnych, prozy, poezji i reportażu można było zakupić również komiksy, które cieszyły się ogromną popularnością.

26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie trwały do 29 października w sali Expo przy ul. Galicyjskiej 9. Wizyta na nich była niepowtarzalnym wydarzeniem, czekamy z niecierpliwością na kolejne w przyszłym roku, a teraz zabieramy się do czytania zakupionych przez nas tytułów, których recenzji możecie szukać w kolejnych publikacjach koła dziennikarskiego.

 

Dorota Machno i koło dziennikarskie.

 

Top
Facebook
Facebook
YouTube
Wielkość czcionki
Kontrast