Kierunek „INTEGRACJA”

• Wrz 15 / 2007
  • Możliwość komentowania Kierunek „INTEGRACJA” została wyłączona

Kierunek „INTEGRACJA”

W naszej wielickiej „czwórce” łapiemy coraz mocniejszy wiatr w „żagle integracji” i w tym roku oprócz integracyjnej klasy pierwszej, otwieramy integracyjną „zerówkę”. Ponieważ wiatry są dobre, a i dostaliśmy sternika w mojej osobie (zostałam wybrana koordynatorem ds. integracji w SSP nr 4), więc z wielkim optymizmem patrzymy w przyszłość. Działania rozpoczęte przez „kapitana” szkoły w osobie Pani Marii Zadrożniak, zyskały nowego sprzymierzeńca, którym jest bardzo zaangażowany w tematykę integracji, Kierownik Wydziału Edukacji Gminy Wieliczka – Pan Maciej Wojnarowski. Wszyscy wkładamy w temat ten tyle serca i poświęcenia, że pozwala to wierzyć w sukces przedsięwzięcia. Oczywiście pod pojęciem sukces nie należy rozumieć tu żadnych chęci dążenia do laurów czy też innych materialnych wartości, pojęcie sukcesu oznaczać tu będzie radość i szczęście dzieci, które rozwijać się tu będą w atmosferze zrozumienia, akceptacji i wsparcia. Dzieci spychanych w szkołach masowych na margines, a tu będących swojego rodzaju mottem naszego człowieczeństwa. W działaniach naszych liczymy bardzo na wsparcie społeczności lokalnej, w której krajobraz SSP nr 4 wrosła nieodwołalnie kształcąc wiele pokoleń wieliczan w patriotyzmie i poszanowaniu godności ludzkiej.

Anna Pietras