Dzień Recytatora w naszej szkole

• Sty 20 / 2015
  • Możliwość komentowania Dzień Recytatora w naszej szkole została wyłączona

Dzień Recytatora w naszej szkole

16 stycznia 2015 r. zapisał się w naszej szkole, jako Dzień Recytatora. W ramach wdrażania innowacji pedagogicznej pt. „Droga do Talentowa” przeprowadzony został konkurs recytatorski pod tytułem „Strzałkowska vs Frączek, czyli trudne wierszyki łamiące języki”.  Uczniowie klas O-III oraz IV- VI mieli możliwość zaprezentowania swoich oratorskich zdolności przed zgromadzoną społecznością szkolną.  Całe wydarzenie odbyło się w dwóch częściach.

Jako pierwsza odbyła się rywalizacja uczniów z klas IV-VI.  Zgromadzeni uczniowie nie tylko mieli możliwość poznania sylwetek Małgorzaty Strzałkowskiej i Agnieszki Frączek, ale także wzięli udział w zajęciach gimnastyki buzi i języka. Ponadto do ich dyspozycji była biblioteczka poezji recytowanych autorek.

Jako pierwsi prezentowali się recytatorzy z klas 4, z których najlepszy okazał się Stanisław Zarański z klasy 4a. Drugie miejsce przypadło Paulinie Tatko z klasy 4c, a trzecie Adamowi Janusiowi z klasy 4b.

W rywalizacji klas piątych laureatem został Szymon Hanf, uczeń klasy 5b. Drugie miejsce otrzymał Mateusz Lachner z klasy 5c, a trzecie Jakub Garbol z klasy 5a.

Uczniowie klas szóstych wystąpili jako ostatni. W ich grupie zwyciężyła Julia Joachimiak z klasy 6a, zaraz za nią uplasowała się Sara Majkowska z klasy 6b, a na trzecie miejsce przypadło Oldze Kozioł.

W przerwach pomiędzy rywalizacjami poszczególnych klas odbył się pokaz uzdolnień muzyczno- wokalnych uczniów naszej szkoły, którzy swym talentem umilali zgromadzonym czas oczekiwania na kolejne wystąpienia.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami z wyróżnieniem i nagrodami książkowymi.

W części drugiej konkursu wystąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczęszczający do klas 0-III. „. Komisja w składzie: p. Barbara Galas, p. Alina Gumuła i p. Alicja Pankiewicz miała naprawdę trudny orzech do zgryzienia, ponieważ poziom uczestników był niezwykle wyrównany. Wielu z nich, aby dodatkowo oddać charakter utworu, wystąpiło w specjalnie przygotowanych strojach. Ostatecznie wśród zerówek III miejsce zajął Adam Bilski z klasy 0b, II miejsce przypadło Olafowi Stanakowi z klas 0a, zaś I miejsce zajęła Natalia Szatkowska z klasy 0c.

W klasach pierwszych III miejsce zdobyła Zofia Drozdek z klasy Ib, II miejsce Dorota Cabaj z klasy Ia, zwyciężyła zaś Patrycja Laskowska z Id.

Wśród klas drugich najwyżej premiowane miejsca zajęli: trzecie – Magdalena Szymacha z klasy IIa,  drugie- Daria Gładyś  z IId, pierwsze – Kacper Adamczyk z klasy IIb.

W konkursie wystąpiły także trzecie klasy. Zwyciężył Maciej Kołaczkowski z klasy IIIa, drugie miejsce zajęła Małgorzata Kozioł z tej samej klasy, natomiast trzecie Anna Mamczyńska z IIIc.

Wszyscy odważni recytatorzy, zarówno ci, którzy zajęli premiowane miejsca, jaki i ci, którzy zdobyli wyróżnienia, otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Zwycięzcom gorąco gratulujemy!