Zosia z ulicy Kociej na tropie autorstwa Agnieszki Tyszki.

• Paź 22 / 2022
  • Możliwość komentowania Zosia z ulicy Kociej na tropie autorstwa Agnieszki Tyszki. została wyłączona

Zosia z ulicy Kociej na tropie autorstwa Agnieszki Tyszki.

W  dzisiejszym wpisie znajdziecie notę edytorską książki o życiu szkoły. Niedawno obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej i jest to dobra okazja, aby przeczytać powieść pt. „Zosia z ulicy Kociej na tropie”. Zapraszamy do lektury.

Dorota Machno i koło dziennikarskie

„Zosia z ulicy Kociej na tropie” to porywająca książka autorki Agnieszki Tyszki, napisana w 2012 roku. To drugi tom opowiadań o Zosi oraz o jej szalonej rodzince.

W tym roku Zosia idzie do szkoły niezbyt przekonana do zmian, jakie zaszły
w klasie. Ma bowiem nową wychowawczynię, panią Wandę Mroczną – Pęśko. Nauczycielka ma spiczasty nos, skołtunioną fryzurę, która chyba kiedyś była lokami
i za długie zęby, które wyglądają jak u wampira. Jakby tego było mało, uczy matematyki. Już w pierwszy dzień szkoły Zosię boli brzuch, na myśl o tym, że na pierwszej lekcji ma matematykę z panią Wandą. Gdy przyjeżdża do szkoły, okazuje się, że do klasy została przyjęta nowa koleżanka. Ma na mię Iga. Zosia bardzo się cieszy z tego powodu. Razem ze swoją przyjaciółką Zuzią szybko się z nią zaprzyjaźniły. Od tej pory trzymają się razem. Wraz z koleżankami piszą opowiadanie na zajęcia pani Ariadny Słowik i wspaniale się przy tym bawią, chociaż dochodzi do sprzeczek.

Jednym z tematów książki  jest tajemnica „Mrocznej Pampiry’’ (tak nazwała  panią Wandę Mania- siostra Zosi). Pewnego dnia Zosia zobaczyła osobę bardzo podobną do swojej wychowawczyni, która miała na głowie czapkę z misiem. Pomyślała, że to siostra nauczycielki. Dziewczynka nie przypominała sobie jednak, żeby pani Wanda mówiła coś o tym, że ma rodzeństwo. Czy Zosia odkryje sekret pani Wandy? Jaka naprawdę jest nauczycielka? Na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi w książce.

Polecam powieść osobom, które lubią lektury detektywistyczne, chętnie  przeczytają ją też wielbiciele powieści przygodowych. Uczy, żeby nie oceniać nikogo po wyglądzie i opowiada o przyjaźni.

Dominika Głowacka, kl.5f