„Wojownicy. Ucieczka w dzicz”-Erin Hunter

• Sty 15 / 2023
  • Możliwość komentowania „Wojownicy. Ucieczka w dzicz”-Erin Hunter została wyłączona

„Wojownicy. Ucieczka w dzicz”-Erin Hunter

Zapraszamy do lektury książki „Wojownicy. Ucieczka w dzicz”. Jest to książka dla miłośników zwierząt i przygód.

Dorota Machno i koło dziennikarskie

„Wojownicy. Ucieczka w dzicz” to książka autorstwa Erin Hunter. Opowiada o kocie domowym, który miał na imię Rdzawy.

Zwierzak miał sny, w których polował w lesie i za każdym razem jego łowy były bezowocne. Kierowany ciekawością, co znajduje się w lesie, postanowił sprawdzić to i poszedł w głąb lasu. Po pewnym czasie spotyka tam kota, z którym rozpoczyna „walkę” i po niej postawia się z zapoznać z kociakiem. Jego przeciwnik miał na imię Szara Łapa i był uczniem Klanu Pioruna. Odkrywają, że byli podglądani podczas walki i rozmowy przez przywódczynię Klanu Pioruna Błękitną Gwiazdę i wojownika o imieniu Lwie Serce będącym mentorem Szarej Łapy. Widząc, że domowy kociak ma potencjał proponują mu dołączenie do ich klanu. Rdzawy postanawia przemyśleć tę sprawę i skonsultować się ze swoim przyjacielem przebywającym w domu obok Łatkiem. W pewnym momencie Rdzawy postanawia przyłączyć się do kotów mieszkających w lesie i zacząć szkolenie na wojownika. Po przyjęciu do klanu pojawia się głos sprzeciwu. Młody wojownik Długi Ogon uważa, że Rdzawy nie nadaje się do życia w klanie. Bohater przyjmuje wyzwanie i po krótkiej walce pokonuje przeciwnika. Zostaje mianowany na ucznia i odtąd nosi imię Ognista Łapa.

Książka nadaje się dla czytelników w każdej grupie wiekowej oraz dla osób, które uwielbiają różnego typu zawiłości i zagadki. Jeśli chcesz dowiedzieć, co znaczą słowa „Tylko ogień ocali nasz klan”, zapraszam Cię do przeczytania tej książki.