„I Ty możesz zmienić świat” – Karoliny Grabarczyk.

• Maj 05 / 2023
  • Możliwość komentowania „I Ty możesz zmienić świat” – Karoliny Grabarczyk. została wyłączona

„I Ty możesz zmienić świat” – Karoliny Grabarczyk.

W dzisiejszym wpisie zapraszamy Was do zapoznania się z notą edytorską książki pt. I Ty możesz zmienić świat. Utwór opowiada o niezwykłych dzieciach w różnym wieku, które zmieniły rzeczywistość.

Dorota Machno i koło dziennikarskie

Książka opowiada o młodych ludziach, którzy napotykali przeciwności w  życiu swoim i innych oraz musieli je pokonać. Zajmowali się również szczytnymi sprawami takimi jak prawa kobiet, dzieci oraz badania nad rakiem. Bohaterami książki są również dzieci borykające się z różnymi problemami oraz ze swoim kalectwem, a pomimo to „przeskoczyły” swoje ułomności i stworzyły rzeczy, które pomogły wielu ludziom na świecie takie jak alfabet Braille`a czy nauszniki. Bohaterowie zajmowali się takimi sprawami jak brak aktu urodzenia, bezdomność czy relacjonowanie wojny. Książka pokazuje nam to, że niezależnie od naszego wieku jesteśmy w stanie czynić wielkie rzeczy.

Lena Wasik kl. 5c