„Atak tajemniczych kucharek” – Pamela Butchart.

• Gru 16 / 2022
  • Możliwość komentowania „Atak tajemniczych kucharek” – Pamela Butchart. została wyłączona

„Atak tajemniczych kucharek” – Pamela Butchart.

W dzisiejszym wpisie na naszego bloga zapraszamy do lektury książki „Atak tajemniczych kucharek”, która zapewni Wam dużo śmiechu i radości.

Dorota Machno i koło dziennikarskie

Niedawno przeczytałam bardzo ciekawą książkę pt. „Atak tajemniczych kucharek”. Jest to czwarty tom porywającej serii książek o Mai i jej przyjaciołach, którzy razem rozwiązują niełatwe problemy szkolne.

„Atak tajemniczych kucharek” to książka napisana w 2016 roku przez Pamelę Butchart. Gdy szefowa kuchni się zmienia, a obiady stają się coraz gorsze, przyjaciele zaczynają się niepokoić. Kiedy sprzedawca lizaków przekazuje dzieciom pewną wiadomość, wszystko staje się jasne. Szefowa kuchni to demon, który chce uzależnić uczniów oraz nauczycieli od szkolnych obiadów. Maja, Franek, Zosia i Marysia postanawiają ukraść ze szkolnej biblioteki książkę pt. „Przerażające duchy i straszliwe potwory”, gdyż na pewno pomoże im ona w śledztwie. Dzięki owej książce uświadamiają sobie, że kucharki są najgroźniejszym gatunkiem demonów i to dlatego muszą zakładać na głowę czepki. Kucharki dodają do wody oczy karaluchów, co bardzo przeraża Marysię. Zosi bardzo zależy na tym, żeby do grona poinformowanych o demonicznych kucharkach nikt nie dołączył. Jednak pewnego razu Amelka (koleżanka Franka z tenisa stołowego), gdy dosiadła się do przyjaciół, stanowczo sprzeciwiła się podaniu na stół wody z karaluszymi oczami. Zosia długo się namyślała, ale w końcu podjęła decyzję, że zrobi głosowanie. Zosia i Franek są za tym, żeby Amelka dołączyła do grona wiedzących o demonach, ale Maja i Marysia zaprzeczają. W końcu postanawiają dowiedzieć się więcej o Amelce.

Czy przyjaciele przyjmą Amelkę do swojego grona? Czy przyjaciołom uda się ocalić szkołę przed demonicznymi kucharkami? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce pt. „Atak tajemniczych kucharek”, którą serdecznie polecam przeczytać.

Magdalena Pisarczyk kl. 5f