:::: MENU ::::

Wystawa rzeczy pięknych i ciekawych

  • Lis 15 / 2009
  • Możliwość komentowania Wystawa rzeczy pięknych i ciekawych została wyłączona
Aktualności

Wystawa rzeczy pięknych i ciekawych

6 listopada klasa integracyjna II B przygotowała kolejne wydarzenie artystyczne w naszej wielickiej SSP nr 4, była to wystawa rzeczy pięknych i ciekawych. Każde z dzieci przygotowało ekspozycje przedmiotów, które dla niego stanowią wartość i którymi chce się pochwalić. Efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania.
Na wystawie znalazły się rozmaite eksponaty, drogie i tanie, szare i kolorowe, duże i małe, wszystkie jednak posiadały pewną niesamowitą cechę – dla właściciela stanowiły ogromną wartość. Nie chodzi tu jednak o ich wartość rynkową, pospolitą cenę w złotych, dolarach, euro, czy też żadnej innej walucie, chodzi tu o wartość opartą na wspomnieniach lub tęsknocie, która wiąże się z wydarzeniami lub ludźmi, tym, co już minęło, dopiero się stanie lub tym, czego nigdy nie dotkniemy i nie zobaczymy, tym, co magiczne, mistyczne, emocjonalne.
Zwiedzając wystawę można było zobaczyć posążek boga Anubisa i przenieść się z nim do starożytnego Egiptu, a następnie skoczyć prosto w magię kosmicznej sagi i kolekcji klocków Lego Star Wars. Chwilę później niczym w głębinach morskich mogliśmy oglądać ząb rekina, kolekcję muszelek lub figurki delfinów, by niebawem przenieść naszą wyobraźnię w najgłębsze zakamarki ziemi oglądając kolekcję bryłek soli, minerałów lub poczuć dziką przyrodę oglądając róg jelenia i skorpiona zatopionego w szkle.
Niektórzy swoją ekspozycją zapraszali zwiedzających do podróży wokół kuli ziemskiej prezentując takie ciekawostki jak gwizdek pochodzący z Meksyku, puszkę z Irlandii, obrazki i figurki z pielgrzymek.
Nie mniej ciekawe były nostalgiczne pamiątki takie jak zaręczynowy pierścionek babci, pamiątkowe różańce i medaliki lub czapeczka i bluzeczka z okresu niemowlęcego. Niektórzy prezentowali wręcz całe kolekcje, można było oglądać kolekcje rycerzyków, kapsli, aniołków i wiele, wiele innych ciekawostek.
Wystawę zwiedzali uczniowie klas „0”-III oraz dzieci ze świetlicy, niektóre eksponaty wzbudziły takie zainteresowanie, że dzieci nie chciały opuszczać wystawy.

Top
Wielkość czcionki
Kontrast