„Witaj szkoło!”

• Wrz 15 / 2006
  • Możliwość komentowania „Witaj szkoło!” została wyłączona

„Witaj szkoło!”

Tymi słowami rozpoczęły nowy rok szkolny 2006/2007 dzieci z klas integracyjnych IIb i IIIa. Ci doświadczeni już uczniowie, witali radośnie „nowicjuszy” troszkę wystraszonych i zagubionych. Były wiersze i piosenki o przyjaźni, wakacjach oraz wesołej szkole. Radosny nastrój udzielił się również rodzicom i nauczycielom.
Ten rok szkolny rozpoczęliśmy w szczególnych warunkach. W szkole trwa remont, którego celem jest przystosowanie pomieszczeń szkolnych i otoczenia do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Pomimo tych utrudnień już się cieszymy na „nowy wizerunek” naszej szkoły – piękny, funkcjonalny i kolorowy.
Zmieni się również otoczenie wokół szkoły. Powstanie nowy parking z bezpośrednim podjazdem pod szkołę, co ułatwi dowóz dzieci niepełnosprawnych. Niestety podczas wakacji na skutek dużych wiatrów wywróciła się bardzo stara i piękna wierzba, która od lat witała wszystkich przyjeżdżających do szkoły swoimi rozłożystymi, zielonymi konarami. Na usunięcie szkód potrzebna była zgoda konserwatora zabytków, ponieważ drzewo to było „pomnikiem przyrody”. Na całe szczęście nie było poszkodowanych.